مواضع امریکا

گزارش ویژه
این توافق به تقویت رئیس جمهور روحانی کمک کرد. از نظر ما روحانی از بسیاری از عناصر داخل حکومت ایران میانه روتر است. او به جلب حمایت بیشتر نیاز دارد.
گزارش ویژه
معاون مشاور امنیت ملی امریکا می گوید انتخاب حسن روحانی به عوان رییس جمهور نقش اصلی در راهبرد امریکا درباره ایران داشته است.
متن کامل
این سخنرانی به خوبی نشان دهنده اختلاف های داخلی امریکا در تفسیر پدیده هایی از این دست است.
گزارش ویژه
باراک اوباما مجددا تاکید کرد در جریان مذاکرات هسته ای «بدون شلیک حتی یک گلوله» ایران را شکست داده است.
متن کامل
استیفن مول، عقیده دارد این مشکلات داخلی ایران است که باعث شده برجام گشایش اقتصادی ایجاد نکند، نه کارشکنی امریکا.
متن کامل
قائم مقام وزیر خزانه داری امریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی می گوید تحریم های باقی مانده ایران که بسیار هم «قدرتمند» هستند تنها در صورتی تعلیق خواهند شد که ایران در حوزه های موشکی، منطقه ای و حقوق بشر «تغییر محاسبه» بدهد.
متن کامل
وندی شرمن معاون سیاسی وزیر خارجه امریکا طی یک سخنرانی در موسسه بیکر پشت پرده های جالبی از نحوه حصول توافق هسته ای را بیان کرده است.
گزارش ویژه
وزیر خارجه امریکا می گوید در برجام اجازه مراودات بانک های غیر امریکایی با ایران و براورده کردن دسترسی ایران به اموال خود ایران داده شده و حالا خود آنها باید تصمیم گیری کنند.
در گفت وگو با بلومبرگ فاش کرد
وزیر خزانه داری امریکا در اظهارنظری نادر فاش کرد صندوق بین المللی پول یکی از ابزارهای دولت این کشور برای تحریم کشورهایی مانند ایران است.
گزارش ویژه
وزارت خزانه داری امریکا با صدرو بیانیه ای تحریم های جدیدی را علیه ایران به بهانه برنامه موشکی و منطقه ای، اعمال کرد.
متن کامل مقاله جفری گلدبرگ در آتلانتیک
نشریه آتلانتیک گزارشی مفصل با موضوع «دکترین اوباما» منتشر کرد که شامل گزیده هایی از گفتگوهای جفری گلدبرگ نویسنده گزارش با باراک اوباما رئیس جمهور و دیگر مقامات آمریکایی است و در آن دشوار ترین تصمیم گیری های کاخ سفید در خصوص سیاست خارجی تحلیل و بررسی شده است.
گزارش ویژه
فرمانده «سرفرماندهی مرکزی امریکا» (سنت کام) می گوید دولت روحانی یک دولت میانه رو است اما تندروهایی در ایران هستند که می خواهند روند میانه روانه آن را مختل کنند.
روایتی از مصاحبه آنتونی بلینکن با چارلی رز
آنتونی بلینکن تیم مذاکره کننده هسته ای ایران را یک «جریان میانه رو» خوانده که به شدت علاقمند به تعمیق روابط و همکاری ها با امریکاست.
متن کامل
مدیر اطلاعات ملی امریکا در نشست استماع سنا گفت ایران مشکل فنی عبورناپذیری برای ساخت سلاح هسته ای ندارد و بنابراین آنچه مهم است این است که کسی در ایران بر سر کار باشد که تصمیم سیاسی برای این اقدام نگیرد.
متن کامل
وزارت خارجه امریکا از روز پنج شنبه اول بهمن 1394 (21 ژانویه 2016) اجرای قانون جدید روادید این کشور را که مسافرت به ایران را بسیار دشوار می کند آغاز کرد.
گزارش ویژه
تاکید کری بر تاثیر تحریم ها نشان دهنده این است که رفتار دولت روحانی در ایران، محاسبات راهبردی امریکا درباره موثر بودن تحریم بر الگوی رفتار امنیت ملی ایران را تقویت کرده است.
علت این عجله بی سابقه چیست؟
پیش از این منابع غربی گفته بودند علت این سرعت بی سابقه این است که دولت روحانی می خواهد از عواید تعلیق تحریم ها پیش از انتخابات بهره مند شود.
گزارش ویژه
جان کربی سخنگوی وزارت خارجه امریکا در اظهاراتی تحقیر آمیز گفت از آنجا که برای امریکا امنیت شهروندانش مهم است، قانون جدید ویزا اجرا خواهد شد.
گزارش ویژه
وزیر خارجه امریکا با ارسال نامه یا به محمد جواد ظریف تحریم جدید اعمال شده علیه اتباع ایرانی را توجیه کرد.
جان برنان رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا)
جان برنان رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در جلسه سالانه شورای مشورتی امنیتی سنای آمریکا، آوارگان سوری را از بزرگترین چالش های آمریکا عنوان کرد.
اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا
گزارش ویژه
اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا با انتقاد شدید از کشورهاي عرب از آنها خواست تا به تربيت نيروهاي ويژه براي مقابله با ايران و داعش پرداخته و و کمتر به خرید تسلیحات پیشرفته فکر کنند.
گزارش ویژه
آنه پترسون معاون وزیر امورخارجه آمریکا در امور خاورنزدیک گفت برداشتن تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای ایران به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی بستگی دارد.
ولی نصر مشاور دولت آمریکا
ولی نصر مشاور دولت آمریکا طی نشستی در موسسه بروکینگز گفت برجام بر چشم انداز انتخاباتی و سیاسی ایران تاثیرات مهمی خواهد داشت.
تجلیل ویژه وزیر خارجه امریکا از صالحی
جان کری در سخنانی در مرکز میراث نیروی دریایی در واشنگتن به تجلیل ویژه از علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی پرداخت.
گزارش ویژه/ فوری
سخنگوی وزارت خارجه امریکا از نشان دادن واکنش صریح به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اجرای مشروط برجام ناتوان ماند.

صفحه‌ها

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/