13/10/1 - 22:30
شماره مطلب : 1811
تازه ترین اظهارات رییس تیم 1+5

اشتون: برچیدن برخی بخش های برنامه هسته ای ایران زمان می برد/ اسراییل را راضی می کنیم+ ویدئوی تصویری

کاترین اشتون در یک سخنرانی از تعبیر «برچیدن بخش هایی از برنامه هسته ای ایران» استفاده کرد.

ایران هسته ای- کاترین اشتون در یک سخنرانی از تعبیر «برچیدن بخش هایی از برنامه هسته ای ایران» استفاده کرد.

اشتون که روز دوشنبه 8 مهر 1392 (30 سپتامبر 2013) در موسسه مطالعاتی وودرو ویلسون در واشینگتن سخن می گفت، اظهار داشت: «برچیدن احتمالی بخش هایی از برنامه هسته ای ایران نیازمند تخصص است و کار فنی زمان بر خواهد بود».

وی در این سخنان که متن کامل آن در اینجا قابل مشاهده است، با اشاره به اسراییل گفت: «این نکته اهمیت زیادی دارد که آن دسته از افرادی را که بیشترین نگرانی یا بیشترین تردید را دارند مجاب شوند. نخست وزیر اسرائیل (در داشتن چنین تفکری) به هیچ وجه تنها نیست. افراد زیادی هستند که دلایل زیادی برای نگران بودن (از برنامه های هسته ای ایران)‌ دارند».

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه کنگره یا سایرین باید تحریم‌های بیشتری را علیه ایران اعمال کنند؟ گفت: «من در موقعیتی نیستم که به کنگره بگویم که چه کار کند».

اشتون ادامه داد: « مایلم با بهترین فضای ممکن برای انجام این مذاکرات به ژنو بروم. این یعنی ما به روش‌های مختلف باید آمادگی و حسن نیت‌مان را برای نشستن پشت میز مذاکرات نشان دهیم و انتظار همین را از طرف مقابل داشته باشیم».

رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه رویکرد کلی اش در زمینه مذاکرات تداوم اعمال فشار است، گفت: «ممکن است در پایان آن دو روز پیشرفتی حاصل نکنیم. ممکن است از طرف دیگر به پیشرفت‌هایی دست یابیم».

اشتون افزود: «اعمال فشار بی‌دلیل نیست. هدف از آن برگرداندن آنها به مذاکرات و تلاش برای رسیدن به پیشرفت است».

رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «من مایلم با بهترین فضای موجود به ژنو بروم. کسانی که در اینجا قانونگذارند یا در آنجا کنترل مذاکرات را از طرف آمریکا به دست دارند، جان کری (وزیر امور خارجه آمریکا) و اعضای تیمش باید به این فکر کنند که چگونه می‌توان از بهترین فضای ممکن اطمینان حاصل پیدا کرد».

استفاده هم زمان اشتون و نتانیاهو از واژه برچیدن نکته ای است که جای تامل دارد.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/