14/11/26 - 12:43
شماره مطلب : 2429
گزارش ویژه

پاسخ امریکا به انعطاف ایران سرنوشت مذاکرات را معین می کند

برخی کارشناسان می گویند پیشنهاد جدیدی که ایران ارائه کرده یک انعطاف بسیار مهم تلقی می شود و بقیه مسیر بستگی به این دارد که امریکا به این موضوع چگونه واکنش نشان دهد.

علی شاهدیان، ایران هسته ای- کارشناسان عقیده توپ در مذاکرات هسته ای در زمین امریکا قرار گرفته و امریکاست که باید تصمیم بگیرد قصد تعدیل دیدگاه هایش را دارد یا خیر.

آخرین دور مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 روز دوشنبه 3 آذر 1393 (24 نوامبر 2014) پایان یافت.

دو طرف مذاکرات خود را به مدت 7 ماه دیگر (10 تیر 94) تمدید کردند.

پس از تمدید مذاکرات اعلام شد که ایران و 1+5 می خواهند تا اسفند ماه به یک توافق سیاسی رسیده و پس از آن تا تیر ماه جزئیات این توافق را نهایی کنند.

منابع غربی به این موضوع تصریح کرده اند که مهم ترین دلیل تمدید مذاکرات این بوده که ایران در ساعات پایانی یک پیشنهاد جدید روی میز گذاشته است.

«ایران هسته ای» روز گذشته در گزارشی خبر داد این پیشنهاد پس از آن ارائه شده است که امریکایی ها عملا مذاکرات را به شکست کشانده و میز را ترک کردند.

اکنون برخی کارشناسان می گویند پیشنهاد جدیدی که ایران ارائه کرده یک انعطاف بسیار مهم تلقی می شود و بقیه مسیر بستگی به این دارد که امریکا به این موضوع چگونه واکنش نشان دهد.

کارشناسانی که با موضوع کاملا مرتبط هستند می گویند از دید تهران مذاکرات در انتهای کار قرار دارد و اگر امریکا نخواهد به انعطاف ایران واکنش مناسب نشان داده و دیدگاه خود را به طور اساسی تعدیل کند، مذاکرات در همین هفته های آینده برای همیشه شکست خواهد خورد.

یک کارشناس به «ایران هسته ای» گفت: «ایران برای امریکا یک آزمون تاریخی ایجاد کرده است. اکنون چیزی روی میز قرار دارد که اگر امریکا به آن هم نه بگوید، معنی قطعی آن برای تهران این است که واشینگتن نمی خواهد توافق کند. در آن صورت مذاکرات برای همیشه تمام خواهد شد و  ایران در موقعیتی خواهد بود که با انتشار جزئیات مذاکرات اعلام کند مقصر طرف مقابل است».

جزئیاتی از پیشنهادی که ایران در روز آخر مذاکرات وین ارائه کرده در دست نیست.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/