15/5/10 - 17:54
شماره مطلب : 2596
متن کامل/ 115 عضو کنگره امریکا:

توافق هسته ای بیش از حمله نظامی برنامه هسته ای ایران را به تاخیر می اندازد

میزان تاخیری که این توافق در برنامه هسته ای ایران ایجاد خواهد کرد، بسیار بیش از مقداری است که در صورت حمله نظامی امریکا به ایران ایجاد می شد.

ایران هسته ای- 115 نماینده دموکرات کنگره امریکا در نامه ای به رییس جمهور امریکا از وی خواستند به تلاش های خود برای رسیدن به یک برنامه جامع اقدام مشترک با ایران ادامه بدهد.

آنها در این نامه از جمله به این دلیل از اوباما تقدیر کرده اند که میزان تاخیری که این توافق در برنامه هسته ای ایران ایجاد خواهد کرد، بسیار بیش از مقداری است که در صورت حمله نظامی امریکا به ایران ایجاد می شد.

متن کامل این نامه در ادامه می آید.

متن اصلی را اینجا ببینید.

***

درحالیکه مذاکرات درباره ی برنامه ی هسته ای ایران ادامه دارد، ما مصرانه از شما می خواهیم که در این مسیر بمانید و کار درباره چارچوب توافقنامه ی سیاسی را ادامه دهید و همچنان به سمت دستیابی به یک توافقنامه ی قوی و قابل راستی آزمایی بین کشورهای 1+5 و ایران که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای شود، کار کنید.

ما از شما و تیم مذاکره کننده شما و نیز از شرکای ائتلافی برای پیشرفت مهمی که تاکنون بدست آمده است، تمجید می کنیم.

این موضوع فراتر از مسائل سیاسی است. مخاطرات بسیار بالا است و گزینه جایگزین نیز بسیار شوم است. ما باید هرگونه مسیر به سمت راه حل دیپلماتیک، قابل راستی و قابل اجرا را به منظور جلوگیری از یک ایران مسلح به سلاح هسته ای، به طور کامل طی کنیم. اگر آمریکا بخواهد مذاکرات را ترک کند یا اینکه باعث فروپاشی آن شود، نه تنها ما در جلوگیری مسالمت آمیز از یک ایران مسلح به سلاح هسته ای ناکام خواهیم ماند بلکه باعث می شویم که دستیابی به این نتیجه بعید تر شود، رژیم تحریم های چندجانبه ای که ایران را به پای میز مذاکره آورد به احتمال زیاد از هم خواهد گسست و رژیم ایران نیز به احتمال زیاد تصمیم خواهد گرفت تا به برنامه ی هسته ای خود بدون محدودیت و نظارت سرعت بخشد. چنین تحولاتی می تواند ما را به جنگ هدایت کند.

جنگ به خودی خود باعث ایمن شدن ما نخواهد شد. یک حمله نظامی آمریکا یا اسرائیل ممکن است که پیشرفت هسته ای ایران را دربهترین حالت دو تا سه سال به عقب بیاندازد، این مدت زمان بسیار کمتر از زمانی است که توافقنامه هسته ای مورد مذاکره ی 1+5 با ایران آن را پوشش می دهد. ما باید مشوق بکارگیری کامل روش های دیپلماتیک باشیم و اجازه بدهیم که مذاکره کنندگان مسیر خود را طی کنند، به خصوص اکنون که طرف ها یک چارچوب قوی را اعلام کردند و باید اجازه دهیم که مذاکره کنندگان به کار خود روی یک برنامه ی جامع اقدام مشترک (برجام) تا سی ام ژوئن ادامه دهند.

ما باید به تیم مذاکره کننده خود اجازه دهیم که فضای لازم برای ادامه کار براساس پیشرفت بدست آمده در چارچوب سیاسی در اختیار داشته باشند و بتوانند این چارچوب سیاسی را به یک به یک توافقنامه ی بلند مدت قابل راستی آزمایی، تبدیل کنند. اگر ما موفق نشویم، کنگره آماده باقی خواهد ماند تا اقدام کند و گزینه های بیشتری را به شما ارائه کند تا این اطمینان را بدهد که جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته ای گرفته می شود.

از عزم شما در جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای تشکر می کنیم. ما مشتاقیم که به کار مشترک روی این موضوع مهم ادامه دهیم.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/