15/6/9 - 15:12
شماره مطلب : 2624
گزارش ویژه

گزارش هسته ای رییس سیا به نتانیاهو: امتیازهای ایران ما را شگفت زده کرد!

یک منبع صهیونیستی می گوید جان برنن رییس سازمان سیا در سفری به سرزمین های اشغالی، با بنیامین نتانیاهو ملاقات و گزارشی از روند مذاکرات هسته ای به وی ارائه کرده است.

ایران هسته ای- یک منبع صهیونیستی می گوید جان برنن رییس سازمان سیا در سفری به سرزمین های اشغالی، با بنیامین نتانیاهو ملاقات و گزارشی از روند مذاکرات هسته ای به وی ارائه کرده است.

روزنامه تایمز آو اسراییل در گزارشی به قلم آوی لوئیس که روز سه شنبه، 19 خرداد 1394 (9 ژوئن 2015) منتشر شده، می گوید اصلی ترین نکته ای که برنن به نتانیاهو گفته این است که ایران امتیازهای بسیار زیادی واگذار کرده و امریکا از این امتیازات شگفت زده است.

متن کامل گزارش این روزنامه اسراییلی در ادامه می آید.

متن اصلی را اینجا ببینید.

***

رئیس سازمان سیای آمریکا در ملاقاتی مخفیانه، بنیامین نتانیاهو، رییس کابینه اسرائیل را در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران قرار داده است.

دو مقام اسرائیلی که خواستند نامشان فاش نشود افشا کردند که هفته گذشته، جان برنن، رییس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، در سفری مخفیانه به اسرائیل با تنی چند از مقامات ارشد اسرائیلی دیدار و گفتگو کرد.

بنابر گزارشی که بخشی از آن در روزنامه هاآرتص نیز منتشر شده است، برنن در سفر به اسرائیل، علاوه بر ملاقات با نتانیاهو، با تامیر پاردو، رییس موساد؛ یوسی کوهن، مشاور امنیت ملی؛ هرزل هالِوی، رییس اطلاعات ارتش؛ و برخی از اعضای ارشد جامعه اطلاعاتی اسرائیل، دیدار و گفتگو کرده است.

در این ملاقات ها، علاوه بر موضوع برنامه هسته ای ایران و توافقی که میان تهران و شش قدرت بزرگ جهانی در حال شکل گیری است و سررسید آن 30 ژوئن اعلام شده است، به مسئله فعالیت ها و حرکات ایران در منطقه نیز پرداخته شده است.

از یک سو، مقامات اسرائیلی به شدت با توافق جامع هسته ای میان گروه 1+5 و ایران مخالفند و آن را مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای یا حمایت آن از تروریسم نمی دانند؛ و از سوی دیگر، جان برنن با توافق جامع هسته ای ایران موافق است.

مثلاً برنن در ماه آوریل درپی توافق ایران و گروه 1+5 برسر چارچوب توافق هسته ای گفته بود: من باید به شما بگویم آن اشخاصی که می گویند توافق با ایران راه این کشور به سوی بمب (هسته ای) را هموار خواهد ساخت، کاملاً غیرصادقانه و فریبکارانه برخورد می کنند.

وی افزود: به عقیده من، اگر آنان (منتقدان) حقایق را می دانستند و درک می کردند که برای داشتن برنامه (هسته ای نظامی) به چه چیزهایی نیاز است، چنین انتقاداتی را مطرح نمی کردند.

برنن تأکید کرد: من از آنچه ایرانیان با آن (در خلال مذاکرات هسته ای) توافق کرده اند، بسیار خشنود و شگفت زده شدم.

رییس سازمان سیا اضافه کرد: توافق های ایران در رابطه با نظام بازرسی ها، کاهش تعداد سانتریفیوژها، کاهش ذخایر اورانیوم غنی سازی شده و تغییراتی بوده که قرار است که در طراحی رئاکتور اراک انجام دهند.

وی در خاتمه افزود: به نظر من، تمام این (توافقاتی که ایران کرده است) کاملاً مایه ی شگفتی و بسیار خوب است.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/