15/8/21 - 19:02
شماره مطلب : 2686
گزارش ویژه

آسوشیتدپرس متن توافق محرمانه ایران و آژانس را منتشر کرد

خبرگزاری امریکایی آسوشیتدپرس متن کامل تفاهم محرمانه ایران و آژانس درباره حل و فصل PMD را منتشر کرد. این خبرگزاری در گزارشی که روز چهارشنبه 28 مرداد 1394 (19 اوت 2015) منتشر شده، ادعا کرد به متنی دست یافته که نشان می دهد ایران و آژانس چگونه PMD را حل خواهند کرد.

ایران هسته ای- خبرگزاری امریکایی آسوشیتدپرس متن کامل تفاهم محرمانه ایران و آژانس درباره حل و فصل PMD را منتشر کرد.

این خبرگزاری در گزارشی که روز چهارشنبه 28 مرداد 1394 (19 اوت 2015) منتشر شده، ادعا کرد به متنی دست یافته که نشان می دهد ایران و آژانس چگونه PMD را حل خواهند کرد.

آسوشیتدپرس ادعا کرده اصل این سند را در اختیار ندارد اما آن را ملاحظه کرده و رونوشتی از آن برداشته است.

متن منتشر شده از سوی این خبرگزاری امریکایی چنین است:

 

توافق جداگانه 2

توافق شده بین جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در تاریخ 11 ژوئیه سال 2015 در ارتباط با نقشه راه  پاراگراف 5

 

ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی درمورد اقدامات زیر در ارتباط با مسئله پارچین به توافق رسیدند:

1 - ایران عکس هایی از این مکان ها ازجمله آنهایی که در پاراگراف 3 همین قسمت اشاره شده است در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار خواهد داد. هدف از این اقدام که مورد توافق دو طرف می باشد رفع نگرانی ها درمورد فعالیت نظامی احتمالی ایران است.

2 - ایران فیلم هایی از این مکان ها ازجمله آنهایی که در پاراگراف 3 همین قسمت اشاره شده است و با هدف رفع نگرانی ها درباره ابعاد نظامی احتمالی ایران مورد توافق قرار گرفته است در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار خواهد داد.

3 - ایران 7 نمونه محیطی برداشته شده از نقاطی در داخل یک ساختمان را در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار خواهد داد که آژانس پیشتر آنها را شناسایی کرده و این مسئله مورد توافق ایران و آژانس قرار گرفته است. ایران و آژانس درمورد دو نقطه خارج از مجتمع پارچین نیز به توافق رسیده اند.

4 - آژانس بین المللی انرژی اتمی صحت فنی فعالیت های مربوط به به پاراگراف های 1 و 3 همین بخش را تضمین خواهد کرد.

5 - اقداماتی که در بالا به آنها اشاره شد سپس با بازدید علنی یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی و معاون وی در امور پادمان ها همراه خواهد شد.

7 - ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی یک نشست فنی یک روزه را درباره مسائل مرتبط با پارچین برگزار خواهند کرد. در این نشست ترو وارجورانتا (Tero Varjoranta) معاون آمانو در امور پادمان ها و علی حسینی تاش معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در امور راهبردی شرکت خواهد داشت.

 

 «منابع مطلع« در تهران به «ایران هسته ای» گفتند این متن شباهت بسیار به متن اصلی توافق شده دارد.

آمانو پس از انتشار این گزارش از سوی آسوشیتدپرس این اقدام را نگران کننده خواند.

بهروز کمال وندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران هم گفته است آنچه آسوشیدپرس منتشر کرده صرفا حدس و گمان است.

اما هیچ کدام از مقام های ایرانی و آژانس متن را تکذیب نکرده اند.

احتمال این امر بالاست که نمایندگی امریکا در وین با هدف کاهش فشار کنگره به دولت این کشور درباره برجام، این متن را منتشر کرده باشد.

نکته کلیدی این است که تعهدات مندرج در این متن برای ایران کاملا فراتر از پروتکل الحاقی است.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/