15/11/15 - 14:27
شماره مطلب : 2786

ظريف: ديدار با جان کري براي اطمينان از اجرايي شدن نظرات مقام معظم رهبري بود

ایران هسته ای- وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با همتای امریکایی اش در حاشیه اجلاس بین المللی بررسی بحران سوریه گفت: این دیدار برای اطمینان از اجرایی شدن نظرات مقام معظم رهبری درباره تعهدات امریکا انجام شد.

محمد جواد ظریف روز 24 آبان پیش از ترک وین در پاسخ به سوال خبرنگار اعزامی صدا و سیما به وین درباره جزییات دیدار سه ساعته اش با جان کری با بیان اینکه امریکا درخصوص برجام تعهداتی داده است که در روز تصویب باید انجام می داد و تعهدات نیز بین روز تصویب با روز اجرا داده است که انها را نیز باید انجام بدهد افزود: دراین زمینه ها نیاز بود توضیحات طرف امریکایی را بشنویم تا اطمینان حاصل کنیم نظرات مقام معظم رهبری اجرایی شده است.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در این دیدار علاوه بر اینکه بحث های تخصصی و جدی درباره نحوه برداشته شدن تحریم ها و برداشته شدن تحریم های امریکا داشتیم در زمینه نحوه عملیاتی شدن تعهدات درباره اراک هم گفتگو کردیم.

وی همچنین از گفتگو با همتای امریکایی اش درباره پیش برد کارها به منظور رسیدن به روز اجرای (برجام) خبر داد و تصریح کرد: وزیر خارجه امریکا یک بار دیگر تاکید کرد که طرف امریکایی طبق دستور العمل رییس جمهور این کشور به وظایف اش عمل می کند و اگر لازم به توضیح بیشتر باشد نیز آن را مطرح خواهد کرد.

اقای ظریف افزود: وزیر خارجه آمریکا در این دیدار تاکید کرد دستورالعمل های لازم را به نمایندگی های امریکا داده اند تا شرکتها را تشویق کنند که نگران وضع قبل نباشند.

با این حال رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: باید دید تا چه میزان قول و قرارهایی که طرف امریکایی داده است در جهت اجرای تعهدات شان خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که ایا سند اجرای تعهدات برای بازطراحی راکتور اراک هفته اینده امضا خواهد شد گفت: بیشتر وزیران خارجه 1+5 سند بازطراحی اراک را امضا کرده اند و شاید یک یا دو وزیر ان را امضا نکرده اند که در یکی دو روز اینده ان را امضا می کنند و سند قطعی خواهد شد.

ظريف: ديدار با جان کري براي اطمينان از اجرايي شدن نظرات مقام معظم رهبري بود

 

 

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/