16/6/15 - 11:03
شماره مطلب : 2919
متن کامل

مشروح اظهارات دونالد ترامپ درباره حمله اورلاندو

این سخنرانی به خوبی نشان دهنده اختلاف های داخلی امریکا در تفسیر پدیده هایی از این دست است.

ایران هسته ای- دانلد ترامپ نامزد نهایی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا طی سخنانی آنچه را که «اسلام افراطی» خوانده، به عنوان سرچشمه حمله اورلاندو در امریکا و حملات مشابه معرفی کرده است.

«ایران هسته ای» به سبب اهمیت درک منطق ترامپ، متن کامل سخنان وی را که روز 25 خرداد (14 ژوئن) در نیوهمپشایر بیان شده در ادامه می آورد.

این سخنرانی به خوبی نشان دهنده اختلاف های داخلی امریکا در تفسیر پدیده هایی از این دست است.

***

قاتلی که من نامش را نمی برم از والدینی افغانی زاده شده است.آنها به آمریکا مهاجرت کرده اند. پدرش علنا از طالبان افغانستان حمایت کرده است. وی از گروهی حمایت کرده است که هزاران نفر را در افغانستان کشته است.حتی گفته می شود که پدر وی برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هم نامزد شده است. علت ریشه ای حضور این قاتل در آمریکا به خاطر این است که ما به خانواده وی اجازه داده ایم که به آمریکا بیایند.این یک حقیقت است و ما لازم است که درباره این حقیقت صحبت کنیم.ما یک سیستم مهاجرت غیرموثر داریم که به ما اجازه نمی دهد بدانیم که چه فردی به کشور ما می آید و به ما این اجازه را نمی دهد که به درستی از شهروندانمان حمایت کنیم.

ما یک دولت نالایق داریم و اگر من به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم آنگاه من این سیستم مهاجرت را به فوریت تغییر خواهم داد.ما از یک دولت نالایق به طرف یک دولت لایق حرکت خواهیم کرد.با کشته شدن بیش از پنجاه نفر و زخمی شدن شمار زیادی از افراد ما دیگر نباید درباره این حادثه بیش از این حرف بزنیم بلکه باید به طور ریشه ای با این موضوع برخورد کنیم.من پس از تیراندازی سن برناردینو درباره ممنوعیت ورود این افراد صحبت کردم.این موضوع با استقبال و مخالفت روبرو شد.اما حالا باید بدانیم و ببینیم که چه روی می دهد.ما باید کاری انجام دهیم.زمانی ما باید ممنوعیت را از جلوی این افراد برداریم که بتوانیم به خوبی آنها را مورد بازرسی دقیق و کامل قرار دهیم.آنها به کشور ما سرازیر می شوند و ما نمی دانیم که باید چه کاری انجام دهیم.قوانین مهاجرت آمریکا به رئیس جمهور این قدرت را می دهد که ورود افراد از هر طبقه ای به کشور را به حالت تعلیق درآورد.اینکه افراد از چه طبقه ای هستند موضوعی است که رئیس جمهور باید آن را بر اساس منافع آمریکا تشخیص دهد.

من اگر به قدرت برسم از قدرتم برای حفاظت از مردم آمریکا استفاده خواهم کرد.زمانی که انتخاب شوم من مهاجرت از مناطقی از جهان را که سابقه ای ثابت شده از تروریسم را ضد آمریکا،اروپا و یا متحدانمان دارند تا زمانی که بدانیم که چگونه به این تهدیدها پایان دهیم به حالت تعلیق در خواهم درآورد.پس از ارزیابی های امنیتی درازمدت آنگاه ما یک راهبرد مهاجرت راایجاد خواهیم کرد که در خدمت منافع و ارزشهای آمریکا باشد.ما دیگر بیش از این نمی توانیم این اجازه را بدهیم که هزاران هزاران نفر به کشور ما سرازیر شوند که برخی از آنها قاتلان بی رحمی هستند. بسیاری از اصول اسلام افراط گرا با ارزش های نهادهای غربی ناسازگار است.به خاطر بیاورید که اسلام تندرو مخالف زنان،مخالف همجنس گرایان و ضد آمریکایی است. من از اینکه آمریکا به مکانی برای هدف قرار گرفتن همجنس گرایان،مسیحیان،یهودیان از طرف گسترش دهندگان اسلام تندرو و خشونت و نفرت بدل شود،ممانعت خواهم کرد. این موضوع تنها یک موضوع امنیت ملی نیست بلکه به موضوع کیفیت زندگی مربوط می شود.

اگر ما می خواهیم که از کیفیت زندگی تمامی آمریکایی ها از زنان گرفته تا کودکان و از همجنس گرایان گرفته تا مسیحیان و یهودیان حفاظت کنیم ما لازم است که واقعیت را درباره اسلام تندرو بیان کنیم و لازم است که این کار را همین حالا انجام دهیم. ما همچنین به این موضوع نیازداریم که بگوییم که اسلام افراط گرا به سواحل ما نزدیک شده است. با حضور این افراد در کشورمان، اسلام افراط گرا به سواحل ما آمده است. تروریسم اسلامی افراط گرا از طریق سیستم مهاجرت ناکارامد وارد کشور ما شده است. این موضوع همچنین از طریق عقب افتادگی نهاد های اطلاعاتی که این رئیس جمهور عامل آن است وارد کشور ما شده است. حتی رئیس اف.بی.آی به این موضوع اعتراف کرده است که به طور موثر نمی تواند پیشینه افرادی که اجازه ورود به آمریکا را دریافت کرده اند، بررسی کند. برای تمامی عوامل یازدهم سپتامبر ویزا صادر شده بود. شمار زیادی از آوارگان سومالیایی در مینه سوتا تلاش کرده اند که به داعش ملحق شوند. عامل بمب گذاری بوستون از طریق پناهندگی سیاسی به آمریکا وارد شده بود. عامل تیراندازی در سن برناردینو فرزند مهاجرانی از پاکستان بود و او همسرش را از عربستان سعودی از طریق سیستم ناکارامد صدور روادید ما به کشور وارد کرده بود. مهاجرت از افغانستان به آمریکا در مدت یک سال به بیش از پنج برابر رسیده است. بر اساس یک تحقیق نود و نه درصد از مردم افغانستان از قوانین سرکوبگر شریعت اسلامی حمایت می کنند. ما باید مرزهایمان را از همین حالا و نه بعدا به خوبی کنترل کنیم.

هیلاری کلینتون با وجود حملات ماههای اخیر حتی از به کار بردن عبارت اسلام افراط گرا خودداری می کند. او این کار راتا زمانی که من دیروز وی را به چالش کشیدم انجام نداد. او بر اثر فشارهای موجود مجبور به استفاده از این عبارت شد.از نظر من وی هیچگونه اطلاعی درباره اینکه اسلام افراط گرا چیست، ندارد. اگر او اطلاعی در این رابطه داشت، روراست درباره این موضوع صحبت می کرد. حتی پس از کشتار سن برناردینو هیلاری کلینتون از به کار بردن عبارت اسلام افراط گرا هم پرهیز کرد. او به جای این موضوع گفت که مسلمان صلح طلب و شکیبا هستند و آنها ربطی به تروریسم ندارند. او گفت که راه حل این است که استفاده از سلاح را ممنوع کنیم. در فرانسه که یکی از سختگیرانه ترین قوانین استفاده از سلاح را دارد این کار انجام شده است اما با وجوداین یکصد و سی نفر به روشی بیرحمانه با دستان یک تروریست اسلامگرا در پاریس قتل عام شدند. برنامه هیلاری کلینتون این است که آمریکایی های قانون گرا را خلع سلاح کند و متمم دوم قانون اساسی را منسوخ کند و تروریست ها و افراد بد را با سلاح در دستشان به حال خود رها کند. این موضوع هرگز نمی تواند روی دهد.او می خواهد که سلاح های ما را از ما بگیرد و آنگاه اجازه ورود افرادی که می خواهند ما را بکشند ،صادر کند. من همیشه از متمم دوم قانون اساسی حمایت خواهم کرد.

راهبردی که هیلاری کلینتون از آن حمایت می کند این است که اسلام افراط گرا و تهدیدهای آن را به آمریکا وارد کند. متاسفانه راهبرد فاجعه بار هیلاری کلینتون درباره مهاجرت سبب خواهد شد که اسلام افراط گرا وارد این کشور شود و آنگاه نه تنها جوامع ما بلکه روش زندگی ما را هم تهدید کند. زمانی که به موضوع اسلام افراط گرا می رسیم، هیچ گونه کوتاهی پذیرفتنی نیست. هرگونه کوتاهی مرگ آور است. دولت اوباما با حمایت از هیلاری کلینتون و دیگران به امنیت ما آسیب وارد کرده و سبب شده است که سیستم اطلاعاتی ما محدود شود. ما یک سیستم جمع آوری اطلاعاتی کارامد نداریم زیرا اوباما به نهادهای اطلاعاتی اجازه انجام این کار را نداده است. ما در وهله نخست به یک راهبر لایق نیاز داریم.

آنها مصلحت سیاسی را بر عقل سلیم ترجیح داده اند.آنها این موضوع را بر امنیت ما ترجیح داده اند. من از این کار پرهیز خواهم کرد. من می خواهم که درست ترین کار را انجام دهم. من می خواهیم که بار دیگر آمریکا را به عظمت برسانم. روزهای کوتاهی های مرگبار به پایان خواهد رسید. اگر من انتخاب شوم این موضوع خیلی زود به پایان خود خواهد رسید. اگر رئیس جمهور شوم به جامعه اطلاعاتی و انتظامی کشور ابزارهایی را که برای جلوگیری از حملات تروریستی به آنها نیازمند هستند، خواهم داد. آنها هم اکنون این ابزار ها را در اختیار ندارند. ما به یک سیستم جمع آوری اطلاعات کارامد نیازمندیم که همانند آن وجود نداشته باشد. آنگاه شاهد همکاری بهتر بین مقامات محلی و فدرال و مهمتر از همه با همپیمانانمان خواهیم بود. من دادستان کل، رئیس آْژانس امنیت ملی و وزیر دفاعی خواهم داشت که به خوبی بتوانند با اسلام افراط گرا مبارزه کنند. آنگاه آنها در آن زمان حمایت مورد نیاز را در اختیار خواهند داشت و شاهد شرایط کنونی نخواهیم بود. ما باید اطلاعات مورد نیاز را برای مردم آمریکا فراهم کنیم که آنها به خوبی تهدید را تشخیص دهند.

زیرکمیته مهاجرت مجلس سنا پیش از این به این موضوع اذعان کرده است که صدها نفر از مهاجران به کشورمان از زمان یازدهم سپتامبر متهم به اقدامات تروریستی در آمریکا هستند. در حدود یک سال پیش این زیر کمیته از دولت اوباما، وزارت دادگستری و وزارت امنیت داخلی خواست که سوابق مهاجرتی مربوط به تمامی تروریست هایی را که در آمریکا حضور دارند، در اختیار آن قرار دهند اما این وزارت خانه از انجام این کار امتناع کردند. هیچکس نمی داند که چرا آنها این کار را انجام ندادند. رئیس جمهور اوباما باید به طور کامل سوابق مهاجرتی تمامی افرادی که در حملات تروریستی و از هر نوع از زمان یازدهم سپتامبر مشارکت داشته اند، منتشر کند. بنابراین عامه مردم آمریکا این حق را دارند که بدانند که این افراد چگونه به اینجا آمده اند و چرا آنها در اینجا حضور دارند؟ ما باید فرم هایی را تهیه کنیم که بر اساس آنها بدانیم که آیا آنها از گروههای تروریستی و افراط گرا حمایت می کنند یا نمی کنند. ما باید میزان مهاجرت را در آینده به این کشور کنترل کنیم. ما باید از شکل گیری افراط گرایی در درون آمریکا جلوگیری کنیم. این موضوع پیچیده ای نیست. شما باید به آنچه که در اورلاندو و دیگر اماکن روی داده است، توجه داشته باشید. واقعیت را بگویم که رئیس جمهور ما نمی داند که چه کاری را انجام می دهد. او ما را ناتوان کرده است و تحت هدایت وی وضعیت موجود نمی تواند بهتر شود و تنها بدتر می شود. هر سال آمریکا یکصد هزار مهاجر از خاورمیانه(غرب آسیا)و بسیاری از کشورهای اسلامی خارج از خاورمیانه پذیرش می کند. دولت ما با رشد روز افزون مهاجران بدون اینکه راهکار موثری برای امنیت ما داشته باشد موافقت کرده است. در حقیقت زمانی که کلینتون در راس وزارت خارجه بود از حملاتی که صورت گرفت هیچ درسی نگرفت. حالا هم شاهدیم که وی به دنبال پذیرش شمار زیادی از مهاجران خارجی بدون هیچگونه برنامه بازرسی است و می خواهد شاهد افزایش پانصد درصدی ورود مهاجران سوری به کشورمان باشد. به من بگویید که این کار تا چه اندازه می تواند احمقانه باشد. این موضوع می تواند نوع بهتر ،کاملتر و نوع وحشتناک تری از موضوع اسب افسانه ای تروا باشد.

بر اساس طرح کلینتون، شما با پذیرش صدها هزار نفر از مهاجران از خاورمیانه(غرب آسیا) بدون وجود سیستمی که بر آنها نظارت داشته باشد موافقت می کنید.کودکان آنها حتی می توانند کودکان ما را هم افراط گرا کنند و آنها را درباره داعش و اسلام ( افراط گرا) متقاعد کنند. ما نمی دانیم که چه روی خواهد داد. تمامی بار مسئوولیت درباره اینکه چرا مهاجرانی از این کشور های خطرناک باید به کشورما بدون وجود سیستم موثر مهاجرتی وارد شوند، قرار دارد. این سیاست وی برای آمریکا میلیاردها دلار هزینه دربرخواهد داشت. آیا بهتر نیست که این بودجه صرف بازسازی آمریکا و صرف مردم فقیری شود که هم اکنون در اینجا زندگی می کنند. ما باید از سرازیر شدن آوارگان سوری به آمریکا جلوگیری کنیم. ما آنها را نمی شناسیم و آنها هیچ مدارکی ندارند و ما نمی دانیم که برنامه آنها چیست و ما از نظارت کم و مقامات بی صلاحیت برخورداریم. من خواهان یک سیستم مهاجرتی هستم که سبب پیشبرد و تقویت ارزشهای آمریکایی شود. این گزینه ای است که من در برابر مردم آمریکا قرار می دهم. ما باید هوشمند،گوش بزنگ باشیم. ما باید کار را همین حالا انجام دهیم زیرا بعدا بسیار دیر است.

رسانه ها هر روز درباره تروریسم در حال رشد در داخل آمریکا صحبت می کنند اما افراط گرایی اسلامی یک عبارت بسیار مهم است. رئیس جمهور از استفاده از این عبارت امتناع کرده است. این موضوع از آن طرف آبها نشات گرفته است خواه شما دوست داشته باشید و خواه شما دوست نداشته باشید. هیلاری کلینتون با حمایت خود از سیاست های مهاجرتی ضعیف خود که اسلام افراط گرا را به کشور ما می آورد نمی تواند حامی همجنس گرایان باشد.

http://sildenafilcitrategen.com/ http://vardenafilonline.org/